The Belgian cardiology meeting was held on the 7th and 8th February 2019 in Brussels.
Bijna 39% van de gevallen van acuut coronair syndroom bij vrouwen jonger dan 60 jaar met een laag cardiovasculair risico zonder tekenen van atherosclerose, zou te wijten kunnen zijn aan een spontane dissectie van de kransslagader.
Cardiale revalidatie spreekt aan, maar het aanvankelijke enthousiasme blijkt op lange termijn te tanen.
In ongeveer de helft van de Belgische ziekenhuizen worden de DoTB (Door-To-Balloon time) en de DiaTB (Diagnosis-To-Balloon Time) gerespecteerd. Die twee parameters correleren nauw met de ziekenhuissterfte.
Dankzij de toegenomen ervaring van de chirurgen, de verfijning van de implantatietechnieken en de technologische innovaties zijn de prestaties van een TAVI de afgelopen tien jaar verbeterd, terwijl het risicoprofiel van de patiënten hoog blijft.
Value-based medicine of VBM, een zusje van EBM, pleit voor het beoefenen van de geneeskunde op basis van de waarde die de patiënt toekent aan een ingreep. Chirurgie of TAVI? Wat vinden de patiënten?
Uit klinische studies blijkt duidelijk dat niet alle hypoglykemiërende middelen gelijk zijn wat de impact op hartfalen betreft. Zullen de resultaten van deze studies een invloed hebben op de behandelingskeuze in de praktijk?
Prof. dr. Marc Claeys neemt de resultaten door van het Atlas-project en de gevolgen ervan voor België. Wat betreft interventies staat België in de Europese top 10, maar voor preventie hinken we wat achterop.
Julie De Backer (UZ Gent) legt uit waarom genetisch advies almaar belangrijker wordt en wanneer een genetisch advies wenselijk is.
De aanwinsten bij de behandeling van acuut hartfalen zijn beperkt. De ADVOR-studie zal misschien een antwoord geven dat beter is afgestemd op de behoeften, aldus Matthias Dupont (ZOL, Genk).
Ablatie is een eerstelijnstherapie geworden bij de behandeling van atriumfibrillatie. Sebastien Knecht van het AZ Sint-Jan (Brugge) bespreekt de antistollingstherapie en de behandeling met antiaritmica na ablatie.
Prof. Olivier Descamps (Jolimont, La Louvière) neemt de richtlijnen door voor de behandeling van de lipiden na een acuut coronair syndroom.
Dr. Adel Aminian (CHU van Charleroi) benadrukt het belang van een complete revascularisatie bij patiënten met een stabiel coronairlijden, ongeacht de techniek (zowel percutane als chirurgische revascularisatie).
Schrijf u gratis in op onze wekelijkse nieuwsbrief en ontvang het laatste nieuws en nog veel meer ...